İşler: ‘Bu şarkı burada bitmiyor, yola devam edeceğiz’

Posted by

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti’nin 1. Büyük Olağandışı Kongresi’nde gazetecilere yaptığı izahta “Bu şarkı burada bitmiyor, yola devam edeceğiz. Bizim ‘durmak yok yola devam’ biliyorsunuz sloganımız var yolumuza devam edeceğiz”dedi.

Başbakan Yardımcısı İşler, “Bugünden sonra yapılması koşul olan seçimlere kadar iki ehemmiyetli husus var. Bunlardan birisi çözüm sürecinin hızlı bir şekilde sonlandırılması ihtiyaç duyulan ve allahın izniyle bunu sonlandıracağız. Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız ve yeni kurulacak Hükümetimiz de bu konuda zati son derece kararlı olacak ve bunu 2023 Türkiye’sini, 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmek için olmazsa olmaz koşul bu terör belasının sonlanması ve çözüm sürecinin de aynı vakitte tamamlanarak artık Türkiye’nin kandan ve gözyaşından arındırılması gerekiyor” ifadesini kullandı.

‘PARALEL’LE MÜCADELE EDİLECEK
İşler, “Paralel devlet ve paralel yapıyla mücadele. Bu dönemde yine allahın izniyle kuvvetli bir şekilde mücadele edilecek ve 2015 Haziran’ına geldiğimizde allahın izniyle burada da çok ehemmiyetli mesafeler kat ettiğimizi zati bugüne kadar hayli bir mesafe kat ettik, bundan sonra da allahın izniyle ehemmiyetli mesafeler kat edeceğiz ve hemen peşinden 2015 seçimlerinde allahın izniyle biz 10. büyük zaferimizi AK Parti olarak Sayın Davutoğlu’nun liderliğinde büyük bir imza atacağız” dedi.

“EMANETÇİ KİMSELERLE YOLA DEVAM EDEMEYİZ”
İşler, şöyle devam etti:
“Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız, seçilmiş Cumhurbaşkanı bir müddettir kuvvetli Başbakan, kuvvetli Genel Başkan diye konuştu dikkat ederseniz. Başka bir söylemle seçilmiş bir Cumhurbaşkanı, seçilmiş bir Başbakan ve ikisi de kuvvetli olacak dolayısıyla bunlar uyum ve insicam içerisinde yeni büyük Türkiye’yi inşa edecekler. Ve bizim partimizin farkı da zati burada. Biz emanetçi kimselerle yola devam edemeyiz, etmeyiz zaten. Bunun bugün altının kuvvetli bir şekilde çizildiğini hep birlikte gördük. Sayın Başbakanımız bu konuda kuvvetli bir ileti verdi. Zati Ahmet Davutoğlu’nun şahsına da baktığınız zaman onun da kuvvetli bir şahsiyet olduğunu, kuvvetli bir siyasi karakter olduğunu bütün Türkiye tanıyor, dünya tanıyor. Dolayısıyla, bir anlayış içerisinde, uyum içerisinde, uyum içerisinde kuvvetli bir Başbakanı da hep birlikte göreceğiz ve tabi ki Cumhurbaşkanıyla uyum içerisinde allahın izniyle bu yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.”

Kongreye on binlerce kişinin katıldığını belirten İşler, “Bugün burada işte salonda gördüğünüz gibi büyük bir heyecan var. Salonun içi ve dışarısında 10 binlerce insan buraya geldi. Dolayısıyla, AK Parti’den bölünme, parçalanma bekleyenler bugün ellerinin boşa çıktığını hep birlikte gördüler, bundan sonraki dönemde de görecekler. Biz kuvvetli geliyoruz, yolumuza devam ediyoruz lakin muhalefet partileri önümüzdeki dönemde özellikle de bu çatı aday problemi vesaire konularında bu Cumhurbaşkanlığında karşılaştıkları hezimetin bedelinin elbette ki ödeyecekler diye düşünüyorum” diye konuştu. 

Bir önceki yazımız olan Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde başlıklı makalemizde ahmet davutoğlu, ak parti genel merkezi ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.