Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkanı seçildi

Posted by

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 1382 oyla AK Parti Genel Başkanlığına seçildi

AK PARTİ’NİN YENİ GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLU’NUN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Bin 382 delegenin oyunu almasının hemen peşinden AK Parti’nin Genel Başkanı olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, teşekkür konuşması yaptı. Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımıza hem partimiz, hem demokrasi geleneğimiz açısından bu kongre vesilesiyle bir sefer daha teşekkür etmek istiyorum” dedi. 

Ankara Arena’da yapılan kongrede AK Parti’nin tek adayı olarak gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bin 382 delegenin oyunu alarak partinin genel başkanı oldu. AK Parti 1. Olağandışı Büyük Kongresi’nde, sandık seçim neticesi tutanakların birleştirilmesi neticeninde oluşan büyük kongre seçim tutanağına göre kullanılan bin 388, geçerli rey bin 382, geçersiz rey 6 olarak açıklandı. AK Parti Genel Başkanı, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen peşinden yaptığı teşekkür konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanım, değerli divan, dava arkadaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum. Teşekkür ve minnetlerimi bir sefer daha dile getirmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza hem partimiz, hem demokrasi geleneğimiz açısından bu kongre vesilesiyle bir sefer daha teşekkür etmek istiyorum. Büyük sorumluluğu hakkıyla yerine getirme noktasında bana güç vermektedir” dedi. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, partilileri selamlayarak partililere karanfil dağıttı.  

ENİSE YAPAR – SİNAN USLU – TÜRKER BEKTAŞ

 

Bir önceki yazımız olan Bahçeli'den Erdoğan'a yanıt geldi başlıklı makalemizde cevap, devlet bahçeli ve eleştiri hakkında bilgiler verilmektedir.